مقایسه دوگوشی هوآوی Y9 و Y7

/upload/156519637046.jpg

این دو گوشی از زبان طراحی مشترک و جدیدی بهره می گیرند که با حاشیه اندک اطراف نمایشگر و بریدگی بالای صفحه شناخته می شود. اگر طرفدار ناچ نیستید، هوآوی Y7 Prime 2019 به خاطر ناچ قطره ای و کوچک گزینه مناسب تری برایتان محسوب می شود. ناچ هوآوی Y9 Prime به خاطر میزبانی دوربین سلفی دوگانه، بزرگ تر است و طبیعتاً مزاحمت بیشتری برای مشاهده محتوای تمام صفحه ایجاد خواهد کرد.

همان طور که در بررسی این دو دستگاه هم گفتیم، تصمیم هوآوی برای استفاده از پلاستیک براق در پشت بدنه، ظاهر زیبا و جذابی را به آنها بخشیده اما از مقاومت آنها در برابر خط و خش و لک کاسته. هر دو گوشی به راحتی خش می افتند و تمیز کردنشان هم کار ساده ای نیست، بنابراین پیشنهاد می کنیم از قاب سیلیکونی داخل جعبه برای محافظت از آنها استفاده کنید.

هواوی y9

نمایشگر اچ دی Y7 Prime 2019 در برابر نمایشگر فول اچ دی هوآوی Y9 2019 روی کاغذ حرفی برای گفتن ندارد، اما تفاوت بین این دو صفحه فقط با مقایسه مستقیم قابل مشاهده است. رزولوشن پایین تر در اولی، فشار کمتری را به سخت افزار دستگاه وارد کرده و شارژدهی بیشتری را به همراه خواهد داشت. پنل IPS LCD هر دو گوشی از نظر کیفیت تصویر، زاویه دید و کنتراست در سطح مطلوبی قرار می گیرند ولی حداکثر روشنایی آنها کمتر از انتظار است، یعنی در محیط های به شدت پرنور با مشکل مواجه می شوید.

 

یکی از مشکلات این دو گوشی، سایه های متعدد اطراف نمایشگر، به خصوص لبه پایینی و اطراف ناچ است. جالب اینکه این سایه ها در هوآوی Y7 Prime 2019 شدت کمتری دارند و از این نظر، شما را کمتر آزار می دهند. هر دو گوشی جدید هوآوی به اندروید 8.1 و رابط کاربری EMUI 8.2 مجهزند. فقدان اندروید 9 در هوآوی Y7 Prime 2019 کمی بیشتر حس می شود، چون این گوشی 3 ماه بعد از هوآوی Y9 2019 معرفی شده. طبیعیست که EMUI روی Y9 2019 به مراتب روان تر از Y7 Prime 2019 اجرا می شود اما به جز عامل سرعت، تجربه یکسانی از این رابط کاربری روی هر دو دستگاه خواهید داشت.

 

می توان گفت Y9 2019 تقریباً دو برابر قوی تر از Y7 Prime 2019 است و همین اختلاف کارآیی، به راحتی می تواند اختلاف قیمت بین این دو گوشی را توجیه کند. بنابراین اگر قدرت سخت افزاری اولویت اول شماست، فقط به Y9 2019 فکر کنید.